KONST / Litografier / Litografier 5542802
nr 554 2802
Litografier
14 st. Skådespelporträtt. Jon And (1889-1941) Sign. 1922, föreställande, Hillevi Stenhammar, Georg Blickenber, Sandor Malmquist, Gösta Cederlund Martin Erikson, Gabriel Alm, Olof Sandberg, Olle Olson, Wille Bendison (oramade, samt inramade: Knut Ström, Colbjörn Knutsen, Elsa Widborg, Per Lindberg, John Ekman.Bladstorlek 49x32. Mapp Lorensbergsteatern okt 1922 medföljer
Utrop:
100 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 24 november 2008
kl 17:55:59
550 kr
150 kr
250 kr
2.200 kr
1.000 kr
1.500 kr
2.000 kr
2.500 kr